Dobře svačit znamená lépe se učit!

Hlavními jídly, dodávající nám základní výživovou hodnotu, jsou snídaně, oběd a večeře. Svačina je mezi nimi doplňkem, díky kterému náš metabolismus efektivně zpracovává jídlo.

Svačinou předcházíme pocitu hladu, vzniku obezity a cukrovky.

Proč jsou svačiny pro děti důležité

Svačiny dětskému organismu umožňují doplnit energii, a také podporují jeho pozornost. Proto mají pozitivní vliv na učení a děti by je rozhodně neměly vynechávat. Zapomínat by se nemělo ani na odpolední svačinu.

Náš tip: Přizpůsobte svačinu tomu, jaký den dítě bude mít. U nás si můžete vybrat jak svačinu bohatou na energii, dietní a hlavně čerstvou.

Proč svačit

Zdravá svačina je pro náš organismus nezbytná. Svačinou doplňujeme energii, zlepšujeme své soustředění a předcházíme vzniku úrazů, obezity a poruchy příjmu potravin. Asi není třeba připomínat, že vynechávat svačinu se nevyplatí. Při vynechání začne kolísat hladina cukru v krvi, cítíme se unaveně a nejsme schopni se soustředit.

Proč tolik záleží na tom, co svačíme

Svačina, připravená podle zásad zdravé výživy, zajistí, že dítě nebude honit mlsná a že večer nebude mít tak velký pocit hladu. Velikost svačiny je třeba přizpůsobit individuálním potřebám. Má-li dítě v plánu sportovní aktivitu, svačina by měla být nutričně hodnotnější. Během dne je třeba dítěti zajistit i dostatek tekutin!

Ranní a odpolední svačina. V čem je rozdíl?

Dopolední stravování je jiné než to odpolední. Dopoledne by měla být zaměřena na sacharidy, které zajistí energii pro mozek. Svačina obecně by měla tvořit 15 procent denního příjmu energie. Ideální volbou je celozrnné pečivo, které je bohaté na vlákninu a sacharidy, a ovoce i zeleninu.

Odpolední svačina už tvoří pouze desetinu energetického denního příjmu a měla by pokrýt odpolední aktivity. Tady je lepší volit potraviny, které mají nižší glykemický index a nejsou energeticky náročné. Ideální je kvalitní šunka, jogurt či zeleninový salát.

Pro vaše ratolesti zajišťujeme školní svačiny na každý den. Vybrat si můžete zde.

 

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu